reklama

Skvěle zrekonstruovali dům z roku 1925 a získali moderní bydlení pro rodinu

Dům působí jako idylické venkovské sídlo. Ale chyba lávky! Nacházíme se ve městě, ve Filadelfii. I tak je tu nádherně a v létě na verandě doslova úžasně! Foto: Dům působí jako idylické venkovské sídlo. Ale chyba lávky! Nacházíme se ve městě, ve Filadelfii. I tak je tu nádherně a v létě na verandě doslova úžasně!Foto: Sam Oberter

Pěkný, ale už starší a vybydlený rodinný dům ve Filadelfii v Pensylvánii v USA prošel rekonstrukcí. Teď je dokonalým domovem mladé rodiny.

Dům byl postaven v roce 1925. Od té doby se jen sem tam opravoval. Nedávno však dozrál čas na celkovou rekonstrukci a designovou úpravu interiéru. Majitel domu si pro ten účel vybral zkušené architektonické studio Metcalfe Architecture & Design, které na vnitřních úpravách spolupracovalo s interiérovým designérem Valem Nehezem.

I když je dům tak trochu utopen v korunách stromů, uvnitř je vždy dost světla Foto: I když je dům tak trochu utopen v korunách stromů, uvnitř je vždy dost světlaFoto: Sam Oberter

Stavba s kamenným pláštěm měla jednu velkou výhodu a nevýhodu zároveň. Stromy okolo vytvořily neuvěřitelně příjemné zákoutí. Na druhou stranu ale dům zvláště v létě zahalí do stínu. V parných dnech přijde vhod, ale také ubírá světlo. V domě tak jen výjimečně najdete záclony a ve většině místností záměrně hraje prim bílá barva.

Dům patří všem a dětem především. Můžou si hrát i v mezipatře, kde je rovněž dostatek místa na všechny přinesené hračky Foto: Dům patří všem a dětem především. Můžou si hrát i v mezipatře, kde je rovněž dostatek místa na všechny přinesené hračkyFoto: Sam Oberter

Dům byl však rekonstruován pro neustále pulzující rodinný život. Nuda se tu tedy nekoná, a to ani laděním designu. Je veselý, sytý a barevný. Vnáší do prostoru duch optimismu a lehkosti. Žádným problémem není ani mnoho věcí, které každý z obyvatel domu potřebuje. Pokoje byly dovybaveny na zakázku vyrobenými policemi, skříněmi a komodami. A jak je v Americe zvykem, postaráno bylo i o rozšíření vestavěných šatníků.

Architekti kromě vnitřních úprav dovybavili dům proskleným vstupním prostorem a jednou přízemní místností s prosklenými dveřmi. Může posloužit nejen jako vstupní hala, ale také jako kumbál pro vše, co je třeba k životu venku na zrenovované verandě a celé zahradě. Na výsledek rekonstrukce domu s názvem Cohen Residence se můžete podívat v naší galerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Připravené interiéry v Dean Street 81 se dají vybavit podle vkusu majitelů. Nezapřou ale ducha meziválečné doby minulého století Foto:

Bydlení v Soho: Dům po rekonstrukci nabízí pohodlí i inspiraci

Londýnská čtvrť Soho byla v meziválečné době bublajícím kotlem umělců a intelektuálů. Právě v duchu doby 20. a 30. let stylizovali designéři dům č. 81 v Dean Street.

Článek

Z materiálů se kromě betonu dostalo na osvědčenou kombinaci ocele, dřeva a skla. Do výplně nad vstupními dveřmi je vyleptaný původní název domu „Tathra“  Foto:

Viktoriánský dům prošel totální rekonstrukcí. Vznikl světlý interiér, který nabídl třetí ložnici

Terasovitý dům z viktoriánské éry poznamenaný úpravami ze 70. let potřeboval pořádně zrekonstruovat. Zůstaly jen obvodové zdi, pryč šly i okna, krb a schodiště.

Článek

reklama