reklama

Klasickou tukožroutskou polévku připravíte z čerstvé zeleniny. Dodržujte zásady týdenní diety

Lenka Valjentová
24. ledna 2021
Nemůžete dopnout kalhoty? Ať už se o to postaraly Vánoce, nebo lockdown, vyzkoušejte dietní hit devadesátek – hustou polévku z čerstvé zeleniny, zejména bílého hlávkového zelí, které se říkalo tukožroutská či tukožravá. Tahle zdravá varianta zelňačky spolehlivě zasytí a dodá vitaminy a minerály. Její tajemství spočívá v odvodnění a pročištění organismu, má minimum kalorií a během týdenní diety se dá zhubnout o 3 kg.
reklama

Základem tukožroutské je vždy čerstvá zelenina, především bílé hlávkové zelí, dálecibule,rajčata, zelenépapriky, řapíkatýceler,mrkeva čerstvé bylinky.

Zásady týdenní dietys tukožroutskou polévkou

  1. Hustou zelnou polévku jezte během dne v libovolném množství po dobu jednoho týdne. Ne déle!
  2. Kromě polévky si můžete dopřát malémnožství ovoce, jednou v týdnu bílé maso nebo rybu a rýži natural se zeleninou.
  3. Poctivě dodržujte pitný režim, pijte čistou neperlivou vodu nebo čaj, nejlépe zelený nebo mátový.
  4. Zapomeňte na veškeré pečivo (bílé i celozrnné), sladká a smažená jídla, alkohol a slazené nápoje.

Co tukožroutská polévka umí

Polévka důkladně odvodní a pročistí tělo, zejména střeva od škodlivých látek, úbytek hmotnosti se ale týká především vody a svalové hmoty, nikoliv tukových zásob, takže pokud se pojejím skončení opět vrátíte ke kaloricky vydatné stravě, dojde k jojo efektu.Taky je fakt, že ne každému tahle čistě zeleninová varianta zelňačky chutná a taky může nepříjemně nadýmat.

Recept na tukožroutskou polévku

Ingredience

Příprava

Zeleninu očistěte a nakrájejte na kousky, dejte do hrnce, zalijte vodou, přidejte asi 5 kuliček celého pepřea uvařte zeleninu doměkka. Během vaření přidejtepetrželkualibeček. Před podáváním ozdobte nasekanými čerstvými bylinkami, podle chuti dopepřete čerstvě mletým pepřem, raději nesolte, když tak jen velmi lehce. Můžete ji taky rozmixovat a vypít.

Mohlo by vás ještě zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama