reklama

Kam v Česku na ovoce zadarmo? Zkuste tuhle mapu, kde najdete 14 tisíc stromů a keřů k očesání

maku-la@seznam.cz
21. března 2019
Mapa Na ovoce slouží jako platforma pro všechny, kteří si chtějí nasbírat ovoce a bylinky zadarmo po celé České a Slovenské republice.
reklama

Příroda nám naděluje své sladké plody přímo pod nos. My si však kolikrát nejsme jisti, zda si je smíme utrhnout nebo jednoduše nevíme, kde se takové stromy sovocnou lahodou nacházejí. Toho si všimla jedna česká parta, která s tímzačala něco dělat.

Parta přátel vymyslela speciální mapu

Český tým se inspiroval v zahraničí a založilprojekt, který mapuje ovocné stromy, keře a bylinkynejen po celé České republice, ale i vEvropě. Vrámci aplikace mohou všichni uživatelé sdílet, kde se jaký strom nebo keř nachází a zanéstho do aplikace.

Projekt nese název Na ovoce a stojí za ním skupina přátel, kteří založili neziskovou organizaci. Jejich cílem je nejen zmapovat ovocné stromy nanašem území, ale postupně se snaží rozšířit iznovu objevit městské sady a naučit člověka, jak se o stromy, keře a bylinky starat.

Existuje i mobilní aplikace

Spojení právě saplikací pro mobily a podporou přispěvovatelů na Hithitu se projekt velmi dobře rozjel. Nechybí ani finanční podpora od hlavního města Prahy.

Každý může sdílet další nálezy a mapu tak stále podrobněji kompletovat. Seznam všech míst, kde si pochutnáte na ovoci nebo narazíte na bylinky, najdete ZDE.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama