reklama

Povzbuzující nápoje lásky z bylin a koření

Lenka Valjentová
14. února 2020
Svátek svatého Valentýna je dnem, kdy by si milenci, manželé a partneři měli udělat čas jen sami pro sebe. Nezáleží na tom, jestli je vám dvacet nebo šedesát, láska kvete v každém věku a důvodů k oslavě toho, že se máte rádi, není nikdy dost. Nezapomeňte se vybavit povzbuzujícím nápojem lásky. Kdysi je vařily čarodějnice a babky kořenářky, dnes si je můžete připravit sami. Tak vyzkoušejte nejlepší přírodní afrodiziaka a užijte si žhavou valentýnskou noc.
reklama

Přírodní afrodiziaka probudí chuť na sex

Máta

Mátapeprná uvolňuje mysl, stimuluje pohlavní orgány a podporuje erotické touhy. Dodává taky energii a sílu, posiluje sebevědomí a sebedůvěru, příznivě působí na nervy a v neposlední řadě se postará o svěží dech.

Rozmarýn

Rozmarýn lékařský je skvělé léčivé koření, ale také generacemi ověřené afrodiziakum. Tahle středomořská aromatická bylinka lásky totiž podporuje krevní oběh a prokrvení pohlavního orgánu, a proto je rozmarýn vhodný pro povzbuzení erekce.

Zázvor

Zázvor je skvělý na potenci, protože dobře stimuluje krevní oběh a podporuje prokrvení a prohřívání orgánů, včetně těch pohlavních. Proto je jakoafrodiziakumvelmi účinný. Nápoj z tohoto kořene vypitý asi hodinu večer před spaním opravdu dokáže zázraky.

Bazalka

Bazalka pravá navozuje klid, pohodu, dobrou náladu a to jsou přesně ty chvíle, kdy člověk dostává chuť se milovat. A navíc podporuje krevní oběh a libido, takže s bazalkou nešetřete!. Ve Středomoří o tom vědí své.

Citron

Svěží a lehké aroma citronu působí povznášejícím dojmem, pomáhá utišit obavy a starosti a „otevřít srdce”. Navozuje pocit důvěry a uvolnění, a tak povzbuzuje k milostným hrám.

Skořice

Skořice povzbuzuje azlepšuje náladu, má prokrvující účinky,umí tak nejen zahřát, ale taky probudit sexuální touhu. Mužům skořice zajistí potenci a delší výdrž. Účinky skořice jsou spíše fyzického rázu.

Hřebíček

Už pouhá podmanivě exotická vůně hřebíčku navozuje pocit uvolnění, milostné touhy a sexuálního vzrušení. Hřebíček povzbuzuje chuť na milování, a tak je skvělýmafrodiziakem, které dokáže zahřát a uvést do milostného roztoužení.

Med

Med je prověřeným univerzálním afrodiziakem. Už ve středověku platila medovina jako nápoj pro povzbuzení sexuální touhy. Je prokázáno, že med zvyšuje hladinu mužského hormonu testosteronu a podporuje erekci.

Recepty na nápoje lásky z bylin a koření

I alkohol v rozumné míře se považuje za afrodiziakum. Přiměřená dávka alkoholu pozitivně působí na kardiovaskulární systém, oddaluje stárnutí, podporuje vitalitu a zvyšuje chuť na sex a zlepšuje sexuální prožitek. Hranice je ale velice tenká, pokud to s pitím přeženete, místo úžasného sexuálního zážitku se dočkáte s největší pravděpodobností rozčarování.

Rozmarýnové bílé víno

Ingredience

 • 1–2 snítky rozmarýnu
 • 750 ml (láhev) suchého bílého vína

Postup

Lahev otevřete, přidejte rozmarýn, uzavřete a nechcte v lednici do druhého dne nebo nejméně 8 hodin. Víno dostane zajímavou kořeněnou vůni i chuť. Vypijete-li vychlazené rozmarýnové víno večer ve dvou, určitě to mezi vámi minimálně zajiskří.

Valentýnský červený svařák

Ingredience

 • 1 celá skořice
 • několik hřebíčků (asi půl lžičky)
 • 1 l červeného vína
 • 1–2 lžičky medu
 • citron

Postup

Červené víno svařte se skořicí a hřebíčkem, přidejte několik plátků citronu a nechte zhruba 12 hodin rozležet (nejdéle však 24 hodin). Pak sceďte, přidejte med a mírně zahřejte.

Bazalkový láskobudič

Ingredience

 • 10 lístků bazalky
 • 80 ml vychlazené medoviny
 • citron

Postup

Do dvou sklenek rozdělte čerstvé lístky bazalky a zalijte medovinou. Nechte v chladu 40–50 minut. Před podáváním přidejte několik kapek čerstvě vymačkané citronové šťávy. Vypijte společně – ideální afrodiziakum pro páry, které jsou spolu už delší dobu a chtějí, aby jejich milostný život dostal zase pořádnou šťávu.

Bavorák dvakrát jinak

Ingredience

 • 150 ml toniku nebo viney
 • 40 ml Fernet Stock nebo Fernet Stock Citrus
 • čerstvé lístky máty peprné
 • led

Postup

1. Legendární míchaný drink skvěle osvěží a navíc některé byliny ve fernetu pomáhají rychleji strávit večeři a zvyšují chuť na sex. Vysokou sklenici naplňte ledem a zalijte tonikem. Doplňte opatrně fernetem tak, aby zůstala horní vrstva oddělená. Nakonec přidejte voňavou čerstvou mátu.

2. Elegantnější alternativou je Bavorák Spritz podávaný ve vinné sklenici, vněmž tonik supluje vinea, kterou můžeme zředit 1 : 1 s vodou. Další postup je stejný. Mátu z drinku nevyhazuje, ale rozžvýkejte, budete mít příjemně svěží mentolový dech.

Zázvorovýlásky čaj

Ingredience

 • 1 lžíce nastrouhaného zázvoru
 • 3 roztlučené hřebíčky
 • asi půl lžičky mleté skořice
 • špetička chilli
 • 1 lžička medu

Postup

Nastrouhaný zázvor, skořici, tlučené hřebíčky a chilli zalijte 400 ml vroucí vody, nechte 2–3 minuty vyluhovat a pak sceďte. Čaj oslaďte medem a slabou hodinku před spaním ve dvou vypijte. Výsledek je zaručen!

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama