reklama

Něco na vás leze? Zkuste medvědí mléko, starý babský lék z medu, mléka a rumu

Lenka Valjentová
Aktualizováno: 4. ledna 2022 Aktualizováno
Sychravé počasí negativně ovlivňuje naši náladu, ale hlavně naši imunitu, která bývá během podzimních a zimních měsíců oslabená, a tak není divu, že nás často trápí chřipka a nachlazení. Kdo hledá přírodní pomoc v boji proti virům a cítí, že na něj už něco leze, měl by určitě vyzkoušet medvědí mléko. Tahle stará dobrá babská medicína je jedinečnou kombinaci medu, mléka a rumu. A kdo chce, může si osvědčený lék ještě vylepšit...
reklama

Med

Med je tradičním pomocníkem jak při prevenci, tak při samotné léčbě chorob z nachlazení. Obsahuje optimální poměr bílkovin a minerálních látek, vitamínů, železa, kalcia, fosforu a rostlinných silic, které jsou nezbytné pro správné fungování imunitního systému. Působí antisepticky a protizánětlivě, brání onemocnění dýchacích cest a ulevuje při horečkách.

Mléko

Mléko je tradičním zdrojem kvalitních bílkovin a kyseliny mléčné, především je doslova vitaminovou bombou – obsahuje totiž vitaminy A, D, E, K a vitamíny skupiny B a z minerálních látek mj. vápník, hořčík, sodík, draslík, fosfor, chlor, železo a jód.

Medvědí mléko

Ingredience

Příprava

Ohřejeme mléko, přidáme panáka rumu a vmícháme med.

Použití

Během večera vypijeme po doušcích jednu až dvě sklenice medvědího mléka a ráno budeme opět fit. Medvědí mléko je skvělé a účinné hlavně při počátečních příznacích nachlazení, pomáhá, když nás škrábe v krku, máme chrapot, kašleme, smrkáme a jsme unavení. Krásně nás prohřeje.

5 koření, která medvědí mléko vylepší

Klasické medvědí mléko si můžeme ještě vylepšit kořením a přidat mu ještě větší léčivé účinky i ozvláštnit chuť. Do hotového nápoje stačí přidat jenom špetku koření, o kterém jsme přesvědčeni, že nám pomůže a máme ho rádi.

Pepř

Pepř přirozeně posiluje imunitu, má dezinfekční a antibakteriální účinky. Účinně pomáhá hlavně při kašli a rýmě. Pepř prohřívá tělo a jak prokrvuje sliznice, snadněji se uvolňuje rýma a zlepšuje se odkašlávání.

Skořice

Skořice účinkuje proti širokému spektru virů, bakterií a plísní, má pověst přírodního antibiotika a antivirotika, působí protizánětlivě. Osvědčila se v prevenci a léčení chřipky a nachlazení, pomáhá zlepšovat celkovou obranyschopnost organismu. Špetka mleté skořice medvědí mléko pozvedne i chuťově.

Kurkuma

Kurkuma má mj. silné antioxidační, protizánětlivé, analgetické a antiseptické vlastnosti, je to velice účinný přírodní bojovník proti bakteriím a virům.

Hřebíček

Hřebíček posiluje imunitní systém, má antibakteriální účinky a v neposlední řadě umí bojovat i se záněty v těle. Zároveň působí i dezinfekčně a dokáže tlumit bolest. Pomocí hřebíčku můžeme bojovat proti rýmě, zánětům dýchacích cest a nevolnosti.

Muškátový květ

Mletý muškátový květ pomáhá uklidnit, ale zároveň se výborně uplatní při chorobách z nachlazení, hlavně pomáhá při kašli a rýmě, protože dokáže rozpouštět hleny.

Česnek

Česnek obsahuje velké množství vitamínu C, hořčíku a vápníku. Je považovaný za účinné přírodní antibiotikum, ale také silné antivirotikum,a tak přirozeně pomáhá chránit před virovými infekcemi. Je dobrý jako prevence, ale účinně podporuje i léčbu chorob z nachlazení. Přidáme-li do sklenice na špičku nože drceného, najemno nakrájeného nebo lisovaného česneku, pak získáme opravdu neobyčejný lék.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama