návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

13 kreativních způsobů, jak znovu využít rozbité nebo vyřazené věci

, Aktualizováno: 05.01.2021
Odpad se stal světovým problémem číslo jedna a je potřeba jej řešit. Každý den vzniká mnoho kreativních způsobů, jak znovu využívat staré věci nebo i samotný odpad. Ekologii se nevěnují už jen odborníci, ale také internetové osobnosti. Podívejte se do galerie plné inspirace, vysypte koš a začněte vyrábět.

reklama

Podle nedávné statiky každý z nás denně vyprodukuje 0,7 kilogramu odpadu. A protože naše planeta začala procházet ekologickou krizí, všichni se ji snaží zachránit. Dobrovolnické skupiny sbírají odpadky ze znečištěných míst, snaží se sázet nové rostliny a verbují další dobrovolníky. Jiné skupiny zase třídí a vytvářejí věci, které tak dostanou novou funkci a životnost. Inovovat a vytvářet ze starého nové je nejnovějším trendem a nás nepřekvapuje, že se na internetu množí opravdu originální a inspirativní nápady.

Nechejte se inspirovat originální galerií a zkuste se doma porozhlédnout, zda by nešel vyřazený kus nábytku použít zcela novým způsobem.

Dekorace přímo z lesa

I pokud doma nenajdete žádnou vhodnou věc, kterou byste přetvořili, stále je možné využít přírodní materiály, které v interiéru vypadají vždy opravdu dobře. Taková víkendová lesní procházka nabízí několik dřevěných skvostů, které v interiéru budou vypadat báječně.

Které věci seženete ze dřeva?

6 věcí, které ze dřeva vypadají více trendy

Nejhezčí věšáky do chodby

INSPIRACE: Vytvořte si dřevěné věšáky do chodby. Tahle krása dodá nový šmrnc vašemu interiéru

Například výroba romantického stínidla může být dobrým tahem pro osvěžení vašeho interiéru. Dřevo uklidňuje a do místnosti vnese novou energii, která je v náročných dnech potřeba. Přírodní materiály by se měly, ať už ve větší, či menší míře, objevovat vždy.

Na výrobu zkuste použít staré dřevo z lesa.
Autor: Instagram.com/recyclideas Na výrobu zkuste použít staré dřevo z lesa.

Vychytávky na zahradu

Zahradě sluší plechové a keramické doplňky. Ať už se jedná o srandovní postavičky vyrobené z různých kusů šroubů a zrezlých plechů nebo o nevšední květináč v rustikálním stylu, vždy se takovým detailem pěkně upravená zahrada rozsvítí. Zkuste se porozhlédnout, zda se vám v garáži neválí starý hrnec nebo kus jakéhosi plechu a vyhrajte si se svou oázou klidu a pohody. Uvidíte, že nejedna návštěva se bude rozplývat nad originalitou vašeho království.

Zahrada dostane zcela nový rozměr.
Autor: Instagram.com/recyclideas Zahrada dostane zcela nový rozměr.

Recyklace děravých ponožek

Ponožky jsou nejproblematičtější částí oděvu. Velmi často se rozhodnou ukončit svou životnost a vyklube se na nich díra. Nezoufejte, své nejoblíbenější páry můžete mít stále po ruce. Zkuste si vyrobit stylový obal na termosku nebo termohrnek. Uvidíte, že se vám tento originální nápad osvědčí. Termoska se díky němu neotluče a navíc bude vypadat vážně stylově.

Pokud nevíte, co se starými ponožkami, máme pro vás nápad.
Autor: Instagram.com/Smartwool Pokud nevíte, co se starými ponožkami, máme pro vás nápad.

Další články:

5 tipů, jak využít kávu v domácnosti

5 způsobů, jak využít kávu v domácnosti. S čím vším vám dokáže pomoci?

Vesnice z PET lahví

První vesnice z PET lahví: Domy jsou odolné vůči zemětřesení a nepotřebují klimatizaci

reklama

Článek je zařazen v: trendy , ekologie , eko , co s odpadky , jak využít staré věci , jak využít rozbité věci , jak na zero waste , zero waste , co s odpadem? , inspirace , vintage inspirace , cool ekologie , ekologické vychytávky , šetříme přírodu , galerie vychytávek , vychytávky , ekologické bydlení , enviromentální bydlení , Záchrana životního prostředí , upcyklace

reklama

Přečtěte si také