návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jezte ovoce podle dne svého narození. Někomu pomohou jablka, někomu jahody

Lenka Odstrčilová , Aktualizováno: 16.09.2021
Víte, jaký den jste se narodili? Nemyslíme datum, ale den v týdnu, tedy pondělí, úterý, středu, čtvrtek, pátek, sobotu nebo neděli. Den vašeho narození podobně jako datum totiž naznačuje, jaký jste člověk – my vám nabízíme stručnou charakteristiku, ale taky prozrazujeme, jaké konkrétní ovoce byste měli co nejčastěji jíst, abyste dlouho zůstali zdraví a fit. Ovoce je totiž bohatým zdrojem řady důležitých vitaminů, minerálů, vlákniny a antioxidantů, a tak pomáhá při léčbě řady chorob a hlavně snižuje riziko vzniku různých onemocnění. Pokud chcete léčivé účinky ovoce využít na maximum, jezte to, co máte předurčeno podle dne svého narození. Přinejmenším byste to mohli zkusit.

reklama

Pro lidi narozené v neděli je nejlepší černý rybíz

Inteligentní lídr je ten, kdo se narodil v neděli

Lidé narození v neděli jsou optimističtí, inteligentní, kreativní a energičtí. Mají vůdčí schopnosti a jsou rozenými lídry. Bývají sebevědomí, odvážní, upřímní a čestní, téměř nic pro ně není nemožné, občas proto zapomínají zvolnit. Mívají sklony k povýšenosti a egoismu. Narazí-li na odpor, značně znervózní, a někdy dokonce nečekaně zaútočí. Co se týká zdraví, často podléhají chorobám z nachlazení, chytí se jich snad každý bacil a vir. Dobrým ovocem je pro ně černý rybíz.

Využijte léčivou sílu ovoce na maximum a jezte ho podle dne narození: černý rybíz působí proti alergiím i problémům s dýcháním
Autor: istock.com Využijte léčivou sílu ovoce na maximum a jezte ho podle dne narození: černý rybíz působí proti alergiím i problémům s dýcháním

Černý rybíz je přírodní lék na posílení imunity

Černý rybíz je významným zdrojem antioxidačního vitaminu C, flavonoidů, vitaminů B či A a antokyanů. Je to přírodní lék na posílení imunity proti všem infekčním onemocněním, zvyšuje celkovou obranyschopnost, odolnost a výkonnost organismu. Je výborný pomocník při chřipce a nachlazení. Snižuje totiž horečku a bolest hlavy a ulevuje při kašli, rýmě a bolesti v krku. Působí proti alergiím i problémům s dýcháním. Vhodný je také v boji s migrénami a únavou.

ČERNÝ RYBÍZ : Jak vypěstovat pikantní bobule a udělat z nich sladký lék proti chřipce

ČERNÝ RYBÍZ: Jak vypěstovat pikantní bobule a udělat sladký lék proti chřipce

JABLKO: Jak boží ovoce pěstovat, kdy sklízet, kde skladovat a proč jíst

JABLKO: Jak boží ovoce pěstovat, kdy sklízet, kde skladovat a proč jíst

Pro lidi narozené v pondělí jsou ideálním ovocem jablka

Ambiciozní a starostlivý je ten, kdo se narodil v pondělí

Lidé narození v pondělí si často kladou vysoké cíle, za kterými tvrdě jdou, jsou velmi ambiciózní a ctižádostiví, chtějí být vždy na prvním místě. Důležitou roli v jejich životě hraje proměnlivost, charakterizuje je náladovost. Na druhou stranu jsou to lidé laskaví, starostliví a citliví, mají sklony podléhat emocím a iluzím. Co se týká zdraví, často je trápí vysoká hladina cholesterolu v krvi a zažívací problémy, a proto by měli jíst jedno jablko denně a budou za vodou, alespoň ohledně zdraví.

Jablka snižují cholestrol

Jablka jsou zdrojem mnoha účinných látek, jako jsou vitaminy (především céčko a karoten), minerály (vápník, železo, fosfor, hořčík či draslík), vláknina nebo ovocné kyseliny. Jablka by se měla jíst syrová a neloupaná, protože právě slupka obsahuje nejvíce cenných látek, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Mají také vliv na imunitu, brání tělo proti následkům stresu. Jablka se také podílejí na  detoxikaci organismu a účinkují proti průjmu i zácpě.

Jablko denně a nepotřebujete doktora. Je to pravda?

Jablko denně a nepotřebujete doktora: Jsou opravdu jablka tak zdravá?

Jak chytře využít padaná jablka: Upečte obrácený koláč a žemlovku nebo vyrobte sirup s mátou a jablečný ocet

Co s padanými jablky? Upečte obrácený koláč či žemlovku a udělejte sirup nebo jablečný ocet

Pro lidi narozené v úterý jsou nejlepší meruňky

Odvážný a svobodomyslý je ten, kdo se narodil v úterý

Lidé, co se narodili v úterý, bývají odvážní a energičtí, ke všemu se chtějí postavit čelem. Mají silný smysl pro spravedlnost a umějí se zastat druhých. Jsou svobodomyslní. Rádi bývají středem pozornosti. Jedinou nevýhodou je fakt, že jsou až příliš zvědaví a všeteční. To jim čas od času dokáže znepříjemnit život. Bývají pořád v jednom kole, neumějí odpočívat, a proto mívají psychické potíže, špatně spí a cítí se vyčerpaní. Z ovoce jim jim nejvíce prospívají meruňky.

Využijte léčivou sílu ovoce na maximum a jezte ho podle dne narození: o meruňkách v poslední době hovoří v souvislosti s prevencí nádorových onemocnění
Autor: pixabay.com Využijte léčivou sílu ovoce na maximum a jezte ho podle dne narození: o meruňkách v poslední době hovoří v souvislosti s prevencí nádorových onemocnění

Meruňky pozitivně působí na psychiku 

Meruňky obsahují vitamíny A a skupiny B, z minerálů měď, železo, draslík nebo vápník a flavonoidy. Meruňka přirozeně podporuje celkovou obranyschopnost organismu a pozitivně  působí na psychiku, posiluje nervový systém, pomáhá při nespavosti a tělu dodává vitalitu. Navíc se o meruňkách v poslední době stále častěji hovoří v souvislosti s prevencí nádorových onemocnění.

Meruňky krásně voní, prospívají zdraví, dobře vypadají a skvěle chutnají. Upečte si sladký dort i slaný koláč

Jak poznat zralou meruňku a jak udělat sladký i slaný koláč? Využijte sezónu meruněk naplno

JAHODY: Jak vypěstovat červené ovoce ze semen a udělat tvarohové knedlíky

JAHODY: Jak je vypěstovat ze semen a udělat z nich tvarohové knedlíky

Pro lidi narozené ve středu jsou skvělé jahody

Bystrý a šarmantní je ten, kdo se narodil ve středu

Lidé narození ve středu vynikají notnou dávkou šarmu, rádi na sebe upozorňují netradičním, obvykle velmi atraktivním vzhledem. Jsou komunikativní a výřeční, rádi všechno organizují a mají pod kontrolou, jsou ctižádostiví a mívají úspěch jako obchodníci nebo herci. Jsou veselí, zábavní, bystří a pohotoví, milují společnost. Mívají tendenci vymlouvat se a porušovat pravidla. Co se zdraví týká, mívají problémy se srdcem, ženy s chudokrevností a muži s testosteronem. A proto by měli jíst co nejvíce jahody.

Jahody posilují srdce

Jahody jsou bohaté zejména na vitamin C, ale obsahují i další vitamíny a řadu důležitých minerálů (vápník, draslík, zinek, hořčík, železo atd.). Navíc se v nich vyskytují i organické kyseliny, flavonoidy a vláknina. Jahody mají mj. pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, posilují srdeční sval a pomáhají proti srdečním chorobám. Blahodárně působí na tvorbu krve, podporují činnost mozku, mají pozitivní vliv na tvorbu testosteronu a probouzejí touhy zvláště u mužů na sex.

Jahody: Jak poznat při nákupu ty nejsladší, nejčerstvější a hlavně české?

Jahody: Jak poznat při nákupu ty nejsladší, nejčerstvější a hlavně české?

Třešně a jahody mají sezónu! Jakou službu prokazují vašemu tělu?

Třešně a jahody mají sezonu! Jakou službu prokazují vašemu tělu?

Pro lidi narozené ve čtvrtek jsou nejlepší borůvky

Přátelský a velkorysý je ten, kdo se narodil ve čtvrtek

Lidé narození ve čtvrtek bývají veselí, přátelští a společenští. Bývají hodně kreativní, oplývají spoustou skvělých nápadů, které se jim ale mnohdy nedaří realizovat, protože jsou příliš netrpěliví a chtějí všechno hned, což často nejde. Mají smysl pro spravedlnost, jsou zastánci pravdomluvnosti, jsou čestní, štědří a velkorysí. Umějí být ale taky domýšliví, malicherní a prostořecí. Dokážou je potrápit záněty močových cest a mívají problémy se zrakem. Jejich zdraví tedy nejlépe prospívají borůvky.

Borůvky zlepšují zrak

Borůvky obsahují bioflavonoidy a antokyany, třísloviny a velké množství vitamínů a minerálů, mj. provitamin A, vitamin C, vitaminy skupiny B, hořčík, mangan, zinek, měď, železo a draslík. Díky svým regeneračním účinkům mohou zrak zlepšit, ozdravit sítnici a zabránit různým onemocněním očí. Borůvky obsahují třísloviny, které se doporučují při průjmech. Antiseptické účinky borůvek pomáhají při léčbě zánětů močových cest.

Když borůvky hrají hlavní roli: Kynuté borůvkové knedlíky, muffiny džem a ostrá salsa

Když borůvky hrají hlavní roli: kynuté knedlíky, muffiny, džem a ostrá salsa

Chcete udělat pro své zdraví něco dobrého? Tak šup do lesa na borůvky!

Borůvky zrají! Zajděte si pro ně do lesa a udělejte si léčivý čaj

Pro lidi narozené v pátek jsou nejlepším ovocem třešně

Chytrý diplomat je ten, kdo se narodil v pátek

Lidé narození v pátek jsou chytří, společenští, energičtí a dobrosrdeční. Často mívají umělecké sklony. Umějí být diplomatičtí a pokorní, k druhým lidem se snaží být spravedliví a korektní, ale někdy jsou málo empatičtí. Občas bývají i marniví a ješitní. Čas od času inklinují k slastnému nicnedělání, ovšem jinak jsou na sebe tvrdí, což vyžadují i od druhých. Jejich zdraví bývá pevné, ovšem často se potýkají s vysokým krevním tlakem a nadváhou. A na to jsou dobré třešně.

Třešně se uplatní při hubnutí

Třešně obsahují draslík, betakaroten snižující riziko rakoviny, křemík, železo, jód, fosfor, zinek, vápník, vitaminy A, B, C, E, P. Třešně snižují krevní tlak a pomáhají při ateroskleróze, mají kladný vliv na trávení a vylučování, díky tomu se uplatní i při hubnutí, zároveň dokážou čistit játra, ledviny i krev. Třešně pozitivně působí na štítnou žlázu a díky vysokému obsahu vápníku také na kosti a klouby.

TŘEŠNĚ: Jak pěstovat a sklízet zdravé ovoce a upéct  třešňovou bublaninu

TŘEŠNĚ: Jak pěstovat a sklízet zdravé šťavnaté ovoce. Jak udělat třešňovou bublaninu a knedlíky

Třešně bohužel nemají příliš dlouhou trvanlivost a měly by se po sklizni co nejrychleji sníst nebo zpracovat

Jak zpracovat třešně? Vyzkoušejte třešňový sirup, džem nebo koláč

Pro lidi narozené v sobotu je nejlepší ananas

Silná osobnost je ten, kdo se narodil v sobotu

Lidé narození sobotu jsou přemýšliví, trpěliví, vytrvalí. Nemají nic zadarmo. Mají smysl pro pořádek, důslednost a preciznost. Bývají šetrní, podezřívaví a tvrdohlaví. Působí jako nenápadní, rezervovaní a nesmělí, ale je to jen jejich ochranná maska, protože jde o velmi silné osobnosti. Stále se snaží bojovat a mnohdy zapomínají sami na sebe. Měli by se mít mnohem víc rádi. Lidé, co se spatřili světlo světa v sobotu, mívají nejčastěji potíže s trávením.

Využijte léčivou sílu ovoce na maximum a jezte ho podle dne narození: pro lidi narozené v sobotu je nejlepší ananas, pomáhá totiž správnému trávení
Autor: pixabay.com Využijte léčivou sílu ovoce na maximum a jezte ho podle dne narození: pro lidi narozené v sobotu je nejlepší ananas, pomáhá totiž správnému trávení

Ananas pomáhá správnému trávení

Ananas je tropické ovoce, které je důležitým zdrojem enzymu bromelainu, který ovlivňuje zásobování těla proteiny a štěpí bílkoviny. Díky tomu pomáhá správnému trávení a doporučuje se při trávicích potížích včetně průjmů. Bromelain rovněž chrání střeva a má protizánětlivé účinky. Ananas dodává tělu vitaminy A, B nebo C, hořčík, draslík, vápník, zinek, fosfor a železo. Má blahodárný vliv při infekcích močového měchýře, slouží jako prevence srdečních chorob.

Mohlo by se vám taky líbit:

Nápoje z čerstvých jahod se zázvorem, bazalkou a černým bezem jsou dobré i zdravé

Osvěžující nápoje z čerstvých jahod se zázvorem, bazalkou či černým bezem svědčí zdraví

Základem paleo diety je maso, ovoce, zelenina, ořechy a houby

Základem moderní paleo diety je jídelníček pračlověka: maso, ovoce a zelenina

Jakou zeleninu jíst a pěstovat zeleninu podle znamení horoskopu

Jezte a pěstujte zeleninu podle barev a znamení zvěrokruhu. Rajčata jsou ideální pro Býky, salát pro Blížence

Zahradní borůvky (Vaccinium corymbosum)

Zahradní borůvky: Vše, co potřebujete vědět o jejich pěstování. Právě nastal čas řezu

Lesní ovoce: Vzhůru do lesa na maliny, borůvky a ostružiny!

Z lesního ovoce uděláte omáčku i pečený čaj. Zkuste recepty z borůvek, ostružin, jahod a malin

Zrající meruňky

Jak meruňky pěstovat a jak poznat, že jsou plody zralé

Pečeme s jablky: Rychlé jablíčkové růžičky a kynutý koláč s jablečnou růži

Rychlé, ale efektní recepty z jablek vám zachutnají. Zkuste jablečné růžičky i koláč

Jak se jí ovoce? 2

VIDEO: Celou dobu jsme jedli ananas ŠPATNĚ! Tyto záběry ukazují, jak nad chutným ovocem správně vyzrát

reklama

Článek je zařazen v: ovoce podle dne narození , pondělí jablko , úterý meruňky , středa jahody , čtvrtek borůvky , pátek třešně , sobota ananas , neděle černý bybíz , ovoce

reklama

Přečtěte si také