reklama

Udělejte si jahodový detox. Jahody jsou skvělé na hubnutí i očistu těla

Dejte si jahodovou kúru Foto: Dejte si jahodovou kúruFoto: Thinkstock

I když jsou jahody sladké, obsahují jen minimum cukru.

Jahody si mohou dopřávat ve velkém i lidé, kteří bojují se svou váhou. Přestože jsou sladké, cukru obsahují minimum. Jsou tvořeny převážně vodou (až z 90 procent) a mají dostatek vlákniny. Tato kombinace vytváří pocit sytosti v žaludku, takže nebudete mít potřebu chodit a mlsat. Díky obsaženým látkám zvyšují jahody vyplavování tuků ze zásob a podporují krvetvorbu. Jahody jsou navíc málo kalorické, 100 gramů obsahuje jen 31 kalorií. Právě tyto vlastnosti řadí jahody k těm nejlepším formám mlsání při hubnutí.

I přes tyto skvělé vlastnosti by se jahody neměly delší dobu konzumovat jako hlavní jídlo (pokud byste dietu chtěli pojmout tak, že byste nejedli nic jiného než jahody) – neobsahují totiž všechny potřebné živiny, aby zastoupily běžné jídlo typu “maso + příloha”. Takové změny v jídle mohou způsobit zdravotní problémy.

Detoxikační kúra

Jahody obsahují také hodně draslíku, který stimuluje odvodňování těla, takže zamezuje zadržování tekutin, jež nás nejvíce trápí právě v letních dnech a způsobuje nepříjemné otoky nejen nohou, ale třeba i rukou. Draslík je skvělý k nastartování detoxikace organismu. Ale tyto drobné plody pomáhají detoxikaci i tím, že obsahují třísloviny, které během průchodu tělem vážou toxické látky včetně nebezpečných těžkých kovů a odvádějí je ven.

Využijte tedy jahodové sezony a udělejte si jahodovou detoxikační kúru. 1,5 kila jahod rozdělte na několik porcí a ty pojídejte během celého dne. Nezapomeňte dostatečně pít, protože jsou to právě tekutiny, které odvádějí nečistoty z těla pryč. K pití je povolená neperlivá minerálka a bylinkové čaje. Nedivte se, že během jahodového dne budete častěji chodit na záchod, jak už jsme psali, jahody jsou močopudné a navíc obsahují spoustu vody.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Jahody prokrvují Foto:

Nemáte chuť na sex? Dejte si jahody. Pěkně vás nabudí

Jahodová sezona je v plném proudu. Využijte i vy těchto sladkých, červených plodů.

Článek

Mezi hospodyněmi koluje hned několik rad, jak si jednoduše se zaschlou skvrnou od jahod poradit. Foto:

Jak vyčistit skvrny od jahod? Vyzkoušeli jsme domácí tipy a víme, které fungují

Zapomeňte na různé „zaručeně účinné“ čističe skvrn nebo na komplikované postupy, kde v různých fázích musíte použít různé chemikálie. Vyzkoušeli jsme čtyři velice...

Článek

Hřešte bez obav z tlousnutí Foto:

Je báječný! Nepečený jahodový dort, na který všechny dostanete

Tenhle skvělý dort má jen minimum kalorií a je velmi snadný na přípravu.

reklama