Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

8 stylově rozdílných kuchyní: Inspirujte se pořadem Jak se staví sen

Další série pořadu, která se zabývá proměnou interiérů, je úspěšně za námi. Dohromady jsme zhlédli 10 příběhů rodin, kterým jsme alespoň na moment rozsvítili chmurné chvíle, do kterých je dostal nevyzpytatelný osud. Dohromady jsme zrekonstruovali 8 kuchyní, na které se ještě jednou podrobně podíváme.
Vydáno: 18.05.2019,
Nejkrásnější kuchyně z Jak se staví sen
Autor: archiv Prima Nejkrásnější kuchyně z Jak se staví sen

V pořadí 18. řada pořadu Jak se staví sen za sebou zanechala 10 zrekonstruovaných interiérů lidí, kterým osud ne vždy zahrál do karet. Pojďme si připomenout proměny kuchyní, které jsme letos v pořadu mohli vidět. V mnoha případech designéři nechali příčky mezi kuchyní a obývákem zrušit. Vznikly tak praktické otevřené prostory.

Venkovská kuchyň: Proměna na farmě pro paní Lucii

Lucie žije s partnerem a dcerkou na farmě. Chovají zvířata a mají i velký dům. Jeho kuchyň ale byla neodkončená, skříňky v kuchyňské lince ani neměly dvířka. Interiér potřeboval odborný zásah designérů. Ti vytvořili světlý prostor plný pastelových barev, kde je příjemné nejen vařit, ale také jíst. Interiér je zařízen v rustikálním stylu, které doplňují retro doplňky a retro spotřebiče. Do místnosti přibyl i velký jídelní stůl, kde se může rodina potkávat.

První proměna se nesla ve venkovském duchu.
Autor: archiv Prima První proměna se nesla ve venkovském duchu.

Lucie je velká bojovnice. Nejprve s manželem vybudovala farmu a dodnes musí bojovat se zákeřnou nemocí. Jejím snem vždy byla právě velká kuchyň, jenže nikdy nebyl čas nebo dostatek prostředků. To změnily Lucčiny sestry, které aktivní ženu přihlásily do pořadu Jak se staví sen.

Jak se vám nová podoba kuchyně líbí?

PŘED a PO: Podívejte se na proměnu venkovské kuchyně z Jak se staví sen

Jak se staví sen 2019, 1. epizoda ceny 2

Kolik stála proměna venkovského domu z Jak se staví sen? Podívejte se na přehled cen

Moderní kuchyň: Proměna panelákového bytu pro sportovce Martina

Mezi kuchyní a obývacím pokojem zmizela zbytečná příčka a hostinský pokoj se proměnil v domácí posilovnu s běžeckým pásem. Martin tak může cvičit i doma. Staré lino se vyměnilo za dřevěnou podlahu a proměnou prošla i chodba. Bytu dominují odstíny šedé, černé a kov doplňují přírodní materiály, jako je třeba kůže na židlích u jídelního stolu.

I s panelákem se dají dělat divy.
Autor: archiv Prima I s panelákem se dají dělat divy.

Martin Hejtyk vyhrál boj nad zákeřnou nemocí, ale zůstal v invalidním důchodu a na rekonstrukci bytu mu nezbývaly prostředky. Jeho maminka Věra tak poprosila Jak se staví sen o pomoc. Za pět dní se ze zastaralého bytu stalo moderní bydlení inspirované industriálním stylem pro sportovce, příznivce feng shui, který neztratil chuť do života.

null
Jak se staví sen 2019, 2. epizoda rozpis cen 1

Kolik stála proměna bytu s posilovnou z Jak se staví sen? Tady je rozpis cen

Industriální kuchyň: Proměna pro Andreu a jejího syna

V bytě nebyl žádný zásadní problém stavebního rázu, ale spíše chyběla koncepce a vize do budoucna. Důležité bylo správně uchopit design interiéru. Aby balancoval na hraně surového industriálního pojetí a stále byl příjemný a milý k bydlení. Jelikož byt byl vyklizený a již určený k rekonstrukci, změnilo se naprosto vše. Vytvořili jsme zcela nové komfortní bydlení.

null

Andrea je maminkou pětiletého Filipa. Vychovává ho sama, ale to jí nebrání v tom, aby mu dopřála nádherné dětství. Minulý rok však byl pro ni velmi náročný. Diagnostikovali jí rakovinu prsu. Nemoc ji dostala na kolena, ale nezlomila ji. Je to velká bojovnice a za svůj život bojuje nejen kvůli sobě, ale hlavně kvůli svému synovi.

null
Jak se staví sen (6), Obývák

Kolik stála proměna pro bojovnici Andreu a jejího syna Filipa? Tady je podrobný rozpis cen

Rustikální kuchyň: Proměna pro Věru, která pomáhá svému okolí

Designéři šli cestou moderního stylu s lehkými rustikálními prvky. Vybrali krásné retro vypínače, nebáli se sukatější podlahy s velkými prkny. Dřevěný obklad propsali i na stěnu. Celkově interiér nechali v neutrálních tónech, pouze v jídelní části se vyskytlo pár červených akcentů.

Kucyň má teď své místo.
Autor: archiv Prima Kucyň má teď své místo.

Věra žila spolu s maminkou a svými dvěma dětmi ve starém rodinném domě. Je po mozkové mrtvici a sama bez pomoci v domě nic neopraví. To byl další příběh pro naše designéry a pořad Jak se staví sen!

null
Jak se staví sen (7), obývák + jídelna

Kolik stála proměna domu pro maminku, která bojuje se zákeřnou nemocí? Tady je podrobný rozpis cen

Kuchyň s obývákem: Proměna pro statečnou tanečnici a její maminku

Bylo celkem hned jasné, co budou designéři muset udělat. Anička chtěla větší pokojíček, jediné možné řešení bylo umístit jej místo stávajícího obývacího pokoje. Prohozením místností se dostal obývák přímo vedle kuchyně, nabízelo se tedy příčku mezi nimi zbourat. Vznikl tak nový otevřený prostor.

null

Maminka Vlaďka chtěla splnit sen pro svoji dceru Aničku. Mladá slečna prodělala onkologické onemocnění mandlí, a i když bojovala s takto těžkou nemocí, nikdy neztrácela optimismus do života. Moc si přála svůj vlastní pokojíček. Podívejte se, jak se proměna našim designérům povedla.

Před a Po 8. díl

PŘED a PO: Proměna s Jak se staví sen pro malou statečnou tanečnici, která si přála vlastní pokoj

Jak se staví sen (8), pokojíček

Kolik stála proměna bytu maminky s malou tanečnicí z Jak se staví sen? Tady je podrobný rozpis cen

Změna dispozic a velká kuchyň: Proměna pro babičku s vnoučaty

Pomáhali jsme i paní Zdeně s proměnou domu, kde již čtvrtým rokem vychovává svá vnoučata. Jejich bydlení však nebylo vhodně řešené. Zdena si přála pokojíčky pro děti, ale naši designéři zvládli i kuchyň s obývákem.

Babička má konečně moderní kuchyň.
Autor: archiv Prima Babička má konečně moderní kuchyň.

Největší výzvou byla pro designéry odvaha pustit se do jejich vizí, a to odhalit trámy ve stropě a otlouct některé původní omítky až na cihlu. Proměna nakonec respektuje dům a má vztah k lidem, kteří v něm bydlí. Designéři se snažili tvořit a zároveň neuhýbat z jeho původního charakteru. Styl je venkovský, jemně rustikální s využitím původních konstrukčních prvků domu, které se staly hlavní nosnou estetickou hodnotou proměny.

Jak se staví sen, 9.díl

PŘED a PO: Takhle dopadla proměna z Jak se staví sen pro babičku s vnoučaty

Jak se staví sen (9), Obývák

Kolik stála proměna bydlení pro babičku s vnoučaty z Jak se staví sen? Tady je podrobný rozpis cen

Paneláková kuchyň: Proměna pro Janu, která je silná bojovnice

Jana s Vlastou si pořídili před 23 lety třípokojový byt v paneláku. Zhruba 8 let žili v bytě v takovém stavu, v jakém ho koupili, a až poté se pustili do rekonstrukce. Ta však probíhala za chodu a ještě k tomu s dvěma dětmi. Před pěti lety zrekonstruovali obývák a ložnici, ale šlo spíš o kosmetické úpravy – vymalování, nové skříňky a tapeta.

Krásná nová šedivá kuchyň.
Autor: archiv Prima Krásná nová šedivá kuchyň.

Janu do pořadu přihlásili dcera a syn, kteří chtěli nemocné mamince splnit sen. Jejich maminka si vždy přála novou kuchyň, ale poslední roky na rekonstrukci nezbývalo sil kvůli těžké nemoci. Proměna nebyla nejen pro maminku, ale i pro tatínka, který je teď Janě velkou oporou.

Před a Po Jak se staví sen 10. epizoda

PŘED a PO: Proměna z Jak se staví sen pro maminku, která bojuje se zákeřnou nemocí

Jak se staví sen (10), kuchyň

Kolik stála proměna bydlení pro nemocnou maminku z Jak se staví sen? Tady je podrobný rozpis cen

Skandinávská kuchyň v montovaném domě: Proměna pro paní Vlaďku

Nový domeček pro paní Vlaďku je zcela moderní, a to nejen jeho plášť, ale i interiér. Vytvořilo se bydlení s prvky skandinávského stylu, kde nechybí základní potřeby pro spokojený život.

Kuchyň v malém dřevěném domečku.
Autor: archiv Prima Kuchyň v malém dřevěném domečku.

Byla to proměna všech proměn. Je to zatím nejrozsáhlejší, největší, nejtěžší a nejbláznivější akce v pořadu Jak se staví sen, v mnoha ohledech pro nás nová a přelomová. 

A nezapomeňte, že další sezóna Jak se staví sen se už připravuje! Budeme ji vysílat na jaře 2020. Více informací o pořadu a všechny epizody najdete ZDE

Před a po Jak se staví sen 29. dubna

PŘED a PO: Největší proměna v historii pořadu Jak se staví sen. Designéři postavili celý dům za dva týdny

jak se staví sen (11), chatka

Kolik stála největší proměna v historii pořadu Jak se staví sen? Tady je podrobný rozpis cen

Článek je zařazen v: Jak se staví sen , Jak se staví sen , JSSS , sen , proměna , Ing. František Kobližka , Designéři Jak se staví sen , Ing. arch. Kamila Douděrová , upoutávka , pořad , pořad na primě o bydlení , ceny produktů , kuchyně , proměna kuchyně , rekonstrukce kuchyně , architekt

reklama