Design a architektura

4. října 2018 06:00

maku-la@seznam.cz

Dlaždičky jako výrazná dominanta interiéru. Vrací se ručně malované motivy

Pokud rekonstruujete nebo zařizujete interiér jakéhokoliv pokoje ve vašem domě, nezapomínejte, že možností, jak vše upravit, máte opravdu nespočet. Přemýšleli jste například o výrazných dlaždičkách a obkladech?

Obklady se dají využít opravdu všude a navíc mohou být nádherným doplňkem, který nikdy neomrzí. O všem jsme si popovídali sčeskou firmou Vinci projekt zaměřující se na designové obklady a dlažby.

Keramické obklady dávno nejsou záležitostí jen koupelen. Čím dál tím více se objevují i vjinéminteriéru jako výrazný prvek celého pokoje. Své o tom vědí jižanské národy, ze kterých divoká inspirace vintage stylu pochází.

Češi získávají odvahu

„VČeské republice se lidé stále bojí experimentovat a mixovat různé vzory dohromady,“ prozradil nám tým Vinci. „Na druhou stranu můžeme sledovat pomalý vzestup odvahy a vzápětí nadšení zněčeho nového a neotřelého.“

Majitelka Vinci projektu Jana Podskalská žila několik let vItálii, kde posbírala nemalé množství nápadů a inspirace. Originální kousky firma dováží ze Španělka, kde je výrazný vzor dlaždic skoro povinností pro každou tradiční rodinu, dále z Portugalska, Itálie, Maroka a Vietnamu.

Cementová dlažba je žádána

Velkým hitem je mimo jiné cementová dlažba, která vznikala varabských zemích před dávnými časy. Koncem 19. století pak vznikla první manufaktura na výrobu cementové dlažby ve Francii. Odtud se výroba rozšířila do Španělska, Portugalska, Itálie a dalších zemí Evropy,dále také do severní Afriky a Latinské Ameriky.

Cementovky mají velice široké využití od soukromých přes komerční a veřejné prostory. Disponují širokou škálou barev a vzorů. Po impregnaci povrchu jsou voděodolné a velice trvanlivé.

Od Vinci můžeme najít například teracovou podlahu vpísecké knihovně. Vinci design si vybrala i pražská restaurace Černá Madonna a mnoho vinohradských domů a barů.

Ručně malované

Zákazníci si nechávají dodávat design obkladů i na míru. Není problém spojit jakýkoliv vzor sbarvou, vše je jen na zákazníkověfantazii. Jednotlivé kusy se dajíi ručně domalovat nebo celé namalovat. Vzniká tak originální krása, kterou nikdo druhý na světě nemá. Namalovatse dá opravdu vše – od dětských motivů až po ornamenty.

Pro představu si můžete zkusit vyrobit vlastní návrh na simulátoru cementové dlažby ZDE.

Podívejte se nádherné fotografie, které nám poskytl Vinci projekt, s. r. o.


Přečtěte si také